Panasonic VW355N model

شروع موضوع توسط irajector در ‏12/9/17 در انجمن وسایل صوتی و تصویری

 1. irajector

  irajector کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏23/8/17
  ارسال ها:
  8
  تشکر شده :
  0
  امتیاز:
  0
  پس انداز شما
  این پروژکتور دارای چند ویژگی اصلی است که ابتدا این چند ویژگی را بررسی کرده و سپس به بررسی دیگر ویژگی ها می پردازیم. شدت روشنائی این پروژکتور 4000 ANSI LUMENS است و با این شدت بالا از این پروژکتور به خوبی می توان در اتاق های کنفرانس بزرگ و سالن های نسبتا بزرگ استفاده کرد. اگر محیط نمایش به اندازه کافی تاریک باشد تصاویری به بزرگی 7.5 متر در قطر نیز می توانید با این پروژکتور تولید کنید. و چون رزولوشن این پروژکتور WXGA یا 1280X800 پیکسل است نسبت طول به عرض تصویر نیز 16:10 است. این رزولوشن برای موارد آموزشی و حتی نمایش فیلم های HD کافیست و کیفیت بسیار بالائی را ارائه می دهد.

  نکته مهمی در مورد رزولوشن یا کیفیت تصویر وجود دارد و آن رابطه رزولوشن با اندازه تصویر و فاصله بیننده تا صفحه نمایش است. در واقع برای رزولوشنی مشخص و فاصله ای مشخص و اندازه ای مشخص از تصویر را بطه ای وجود دارد. اگر فاصله بیش از حد زیاد باشد چشم انسان قادر به تفکیک جزئیات نمی شود و بخشی از جرئیات از دست می رود. همچنین اگر بیش از حد به تصویر نزدیک باشیم پیکسل ها دیده می شوند و تصویر چندان دلچسب نیست.

  در این رزولوشن فاصله مناسب بین بیننده تا پرده نمایش حدود 5 برابر قطر تصویر باید باشد. البته اگرنتوانستید این معادله را رعایت کنید نگران نباشید. زیرا معمولا چنین شرایطی در محیط های آموزشی فراهم نمی شود. صرفا جهت اطلاع این مطالب عنوان می شوند.

  ویژگی بعدی این پروژکتور زوم قوی آن و نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio لنز سیستم است.زوم اپتیکال این پروژکتور 1.6 برابر است که با این رنج قوی زوم می توانید بزرگنمائی های زیادی را تولید کنید. شکل زیر نمائی از بزرگنمائی این پروژکتور را نمایش می دهد.


  نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio در این پروژکتور بین 1.18تا 1.9 است. اما نسبت بزرگنمائی چیست؟

  نسبت بزرگنمائی نسبت فاصله پروژکتور تا صفحه نمایش به طول تصویر ایجاد شده روی پرده است. هر چه این عدد کوچکتر باشد در فاصله ای مشخص تصویری بزرگ تر ایجاد می شود و هر چه این عدد بزرگتر باشد تصویری کوچکتر ایجاد می شود. نسبت بزرگنمایئ در این پروژکتور بین 1.18تا 1.9 است. مثلا در 1.18اگر فاصله پروژکتور تا صفحه 1.18متر باشد طول تصویر برابر 1 متر خواهد بود. شکل زیر این مفهوم را بهتر نمایش می دهد.

  [​IMG]

  نسبت بزرگنمائی یا Throw Ratio حاصل تقسیم d بر w است.

  پاناسونیک در بعضی از ویدئو پروژکتورهای خود قابلیتی به نام Daylight View Basic Technology را قرار داده. این تکنولوژی اجازه می دهد در نور روز و مکان های پرنور تصاویر بهتر دیده شوند و کنتراست تصویر چندان کاهش نیابد. تصویر زیر این تکنولوژی را بهتر توضیح می دهد.

  [​IMG]

  ویژگی این پروژکتور قابلیت Wireless آن است. تمام پروژکتورهای Panasonic که قابلیت Wireless دارند می توانند به راحتی بدون کابل به کامپیوتر متصل شوند. این به این معنی است که دیگر نگران طول سیم و مشکلات مربوط به آن نخواهید بود. به راحتی تمام کامپیوتر های موجود در جلسه می توانند به پروژکتور متصل شده و مطالب خود را نمایش دهند.

  با استفاده از این قابلیت به راختی فیلم و عکس و صدا را از سیستم عامل های Android و Windows به پروژکتور منتقل کنید.

  [​IMG]

  حالت های نمایش قابل انتخاب

  همانند تصویر زیر می توانید انتخاب کنید که تصویر درچه نمایشگری دیده شود و در چه نمایشگری دیده نشود.

  [​IMG]

  ارسال اطلاعات همچنین می تواند در حالت های به خصوصی صورت گیرد. سه حالت Duplicate ، Extend و Second Screen برای این منظور وجود دارد. در حالت Duplicate محتوا هم روی وسیله شما دیده می شود و هم روی پروژکتور به نمایش در می آید. در حالت Extend صفحه همانند سیستم عامل Windows به حالت Extend در می آید و در واقع می توانید دو محیط اجرا داشته باشید. و در حالت Second Screen تصاویر فقط روی پروژکتور به نمایش درمی آید.

  همچنین کمپانی Panasonic نرم افزارهای زیادی را برای ارتباط Wireless با این پروژکتور و دیگر پروژکتورهای Wireless این کمپانی تدارک دیده است.

  Wireless manager ME 6.3 نرم افزاری است که با سیستم عامل های Windows و IOS وجود دارد و می توانید تا 16 پروژکتور را در حالت Multi Live به یک کامپیوتر متصل کنید. مراحل اتصال Wireless پروژکتور به کامپیوتر در شکل زیر آمده است.

  [​IMG]


  همچنین خوشبختانه نرم افزاری نیز برای دستگاه های اندروید و گوشی و تب لت های IOS نیز وجود دارد و به راحتی می توانید این ابزار ها را نیز به پروژکتور متصل کرده و به شکل Wireless به پروژکتور اطلاعات ارسال کنید. با وجود گسترش دستگاه های کوچک و قابل حمل Android و IOS قابلیت اتصال این دستگاه ها می توانید ویژگی بسیار بزرگی برای چنین پروژکتوری باشد. کافیست این نرم افزار را که رایگان نیز می باشد دانلود کنید و دستگاه تان را به این پروژکتور متصل کنید و از قابلیت های آن لذت ببرید.

  ویدئو پروژکتور ایراجکتور - ویدئو پروژکتور | لوازم جانبی ویدئو پروژکتور | تعمیرات ویدیو پروژکتور | پرده نمایش | ایراژکتور
   

به اشتراک گذاشتن این صفحه