۱۰ پیش بینی جالب درباره آینده بازار اینترنت اشیا

شروع موضوع توسط siavash82ir در ‏7/10/18 در انجمن متفرقه و گوناگون مرتبط با اینترنت

 1. siavash82ir

  siavash82ir کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏27/11/16
  ارسال ها:
  12
  تشکر شده :
  0
  امتیاز:
  0
  محل سکونت:
  http://www.rahkarenovin.net/
  پس انداز شما
  اینترنت اشیا امکان اتصال ابزارها و دستگاه های مختلف را به یکدیگر و خدمات اینترنتی فراهم می کند. بازار اینترنت اشیا در چند سال آینده بسیار گسترش خواهد یافت. شرکت های اینتل Intel و سیسکو Cisco واحدهای اختصاصی برای تحقیق و توسعه در زمینه اینترنت اشیا ایجاد کرده اند. این نشانه ها در کنار هم نشان می دهد در سال های نه چندان دور وسایل و ابزارهای هوشمند بیشتری مثل خانه های هوشمند لباس های هوشمند و خودروهای هوشمند به بازار عرضه خواهد شد.
  آینده بازار اینترنت اشیا
  ۱- افزایش بازار به ۱/۴ تریلیون دلار تا سال ۲۰۲۱


  تحقیقات نشان میدهد حجم بازار اینترنت اشیا شامل سخت افزار نرم افزار و خدمات مرتبط از ۸۰۰ میلیون دلار فعلی به ۱/۴ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۱ برسد. پیش بینی می شود تا یک سال آینده حجم سرمایه گذاری در زمینه های مختلف اینترنت اشیا به شدت افزایش خواهد یافت.

  ۲- ۲۴ میلیارد دستگاه به اینترنت اشیا متصل خواهد شد

  پیش بینی شده تا سال ۲۰۲۰ ۲۴ میلیارد دستگاه به اینترنت اشیا متصل خواهد شد. همین طور پیش بینی شده از این ۲۴ میلیارد دستگاه ۱۱/۲ میلیارد دستگاه در بخش تجاری ۷/۷ میلیارد دستگاه در بخش دولتی و ۵ میلیارد دستگاه متعلق به مصرف کننده های عادی خواهد بود.

  البته این پیش بینی از سوی شرکت ها و موسسات دیگری هم انجام شده و جالب است که ارقام فاصله قابل توجهی دارند. اینتل سال ۲۰۱۱ برای سال ۲۰۲۰ پیش بینی ۵۰ میلیارد دستگاه را اعلام کرد و موسسه ABI پیش بینی ۲۱ میلیارد دستگاه تا ۲۰۲۲ را اعلام کرده است. هر چند این اعداد فاصله زیادی دارند اما بازهم نسبت به تعداد فعلی وسایل متصل به اینترنت اشیا افزایش بزرگی هستند.طراحی سایت پزشکی

  ۳- افزایش سرمایه گذاری در اینترنت اشیا صنعتی

  در این بخش شرکت جنرال الکتریک پیشرو است و پیش بینی می کند تا ۱۵ سال آینده سرمایه گذاری در این بخش به ۶۰ تریلیون دلار خواهد رسید. جنرال الکتریک پلتفرم ابری خود را ساخته که می تواند داده های دریافتی از دستگاه های متصل را دریافت و تحلیل کند تا بهره وری را افزایش داد.

  ۴- داده های به دست آمده از اینترنت اشیا ارزش زیادی دارند

  هم اکنون ۶۰ درصد تولید کننده ها از داده های به دست آمده از دستگاه های متصل به اینترنت اشیا برای بهبود و ارتقا محصولات خود استفاده می کنند. بر اساس پیش بینی IDC تا سال آینده استفاده از این اطلاعات افزایش زیای خواهد داشت. این داده ها به نوآوری و افزایش عملکرد زنجیره تامین کمک خواهد کرد.

  ۵- کسب و کارها به دنبال وفق دادن خود با اینترنت اشیا هستند

  با توجه به گسترش بازار اینترنت اشیا کسب و کارها هم به دنبال وفق دادن محصولات و خدمات خود با آن هستند. در این میان شرکت های بزرگ جهانی بیشتر خواهان استفاده از اینترنت اشیا هستند. بانک ها شرکت های هوایی و تجارت های مبتنی بر حمل و نقل با اینترنت اشیا به شکل بهتر و موثرتری می توانند تجارت خود را مدیریت و کنترل کنند. کسب و کارهای کوچک و متوسط تمایل کمتری برای استفاده دارند.
   

به اشتراک گذاشتن این صفحه