پیاده سازی، نصب و پیکربندی CMS

شروع موضوع توسط طراحی دارکوب در ‏28/9/17 در انجمن سیستم های مدیریت محتوای وبلاگ و وب سایت

 1. طراحی دارکوب

  طراحی دارکوب کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏21/9/17
  ارسال ها:
  3
  تشکر شده :
  0
  امتیاز:
  0
  پس انداز شما
  اولین مانع در راه پیاده سازی یک پروژه آنلاین تحت پشتیبانی CMS، نصب راه حل نرم افزاری انتخاب شده است. سیستم پیچیده تر، نصب و تعمیر و نگهداری پرهزینه تر دارد. جوملا! وردپرس با استفاده از یک جادوگر پیچیدگی را جبران می کنند که به طور چشمگیری زمان لازم برای نصب را کاهش می دهد. پروژه های کوچک وب را می توان در عرض چند دقیقه به صورت آنلاین قرار داد. دروپال همچنین کاربران را به یک فرآیند نصب کوچک پایه سوق می دهد. اما بسیاری از توابع نیاز به ماجول های اضافی دارند، که فقط می تواند از طریق FTP نصب شوند.

  قابلیت ارتقاء از طریق افزونه ها، پلاگین ها، ویدجت ها یا ماجول ها در همه سیستم های مدیریت محتوا ارائه شده است. عملکرد Function های چندگانه فقط می تواند از طریق افزونه استفاده شود.  مدیریت کاربر
  تمام CMS هایی که ما بحث کردیم می توانند به عنوان یک سیستم چند کاربر استفاده شوند. این نوع سیستم ها به ناچار این پرسش را مطرح می کنند: زمانی که یک وب سایت همزمان با چندین کاربر به اشتراک گذاشته شود. چه کسی مجاز به انجام چه کاری است؟ کدام یک از ویژگی های سیستم مدیریت محتوا باید برای مدیریت کاربر در دسترس باشد؟ چه چیز معیار انتخاب مرکزی باشد؟ تقریبا تمام CMS های ما اساسا از توابع ضروری در مدیریت کاربر پشتیبانی می کنند.  عملیات و ایجاد محتوا
  اپراتورهای وب سایت به سیستم های CMS وابسته هستند تا ایجاد و انتشار محتوای آنلاین به راحتی ممکن شود. یک سیستم مدیریت محتوای خوب امکاناتی که کاربران را قادر به ایجاد و مدیریت محتوا می کند را بدون دانش برنامه نویسی ارائه می دهد. معیارهای انتخاب اصلی یک ویرایشگر WYSIWYG بصری قابلیت پیش نمایش و املا، قابلیت های وارد کردن عناصر غیر متنی مانند ویدیوها، انیمیشن های فلش و تعاملی، یا محتوای صوتی و همچنین یک تابع جستجو با جستجوی متن کامل است.
  برای ارائه وب سایت با ناوبری به محتوای مربوطه، سیستم مدیریت محتوا همچنین باید یک سیستم برچسب زدن داشته باشد که با توجه به کلمات کلیدی معنی دار می تواند محتوا را سازماندهی کند.
  اگر نشر اخبار تمرکز اصلی است، CMS باید از ویژگی های وبلاگ نویسی پشتیبانی کند که امکان ارتقاء محتوای جدید را از طریق خوراک وب فراهم می کند و کانال های بازخورد خواننده مانند کتاب مهمان یا عملکرد نظردهی را فراهم کند. کاربرانی که می خواهند پروژه های بین المللی را اجرا کنند باید اطمینان حاصل کنند که محتوا را می توان در نسخه های مختلف زبانی عرضه کرد.
  سئو دارکوب-http://darkoob.co.ir/
   

به اشتراک گذاشتن این صفحه