واکنش سبحانی به ادعای پیروزی هدایتی

شروع موضوع توسط Shima6365 در ‏4/5/15 در انجمن فوتبال

 1. Shima6365

  Shima6365 Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏16/1/15
  ارسال ها:
  1,286
  تشکر شده :
  10
  امتیاز:
  0
  پس انداز شما

  مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی می‌گوید که این سازمان و هیئت واگذاری در مزایده باشگاه پرسپولیس با شرکت‌ها طرف حساب هستند نه افراد.
  [​IMG]
  به گزارش مشرق، جعفر سبحانی مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره اینکه جلسه امروز (یکشنبه) هیئت واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال چه ساعتی برگزار خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه هیئت دولت امروز جلسه دارد و اعضای هیئت واگذاری باید به این جلسه بروند، سعی خواهیم کرد تا امشب و نهایتاً فردا نتیجه نهایی را اعلام کنیم. به همین دلیل شاید نتوانیم در یک جلسه کلی در خدمت اعضای هیئت واگذاری باشیم و تک تک نظر اعضا را بپرسیم.

  وی درباره اینکه شایعه شده از سوی دولت خواسته‌اند علیرضا معظمی‌نیا هم وارد مزایده شود، خاطرنشان کرد: به هیچ‌وجه چنین مطلبی از سوی منابع رسمی و دولتی اعلام نشده و این فرد به صورت کامل از مزایده کنار گذاشته شد. این مطالب هم از سوی رسانه‌ها عنوان شده است.

  مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره اینکه اطرافیان هدایتی اعلام کرده‌اند که برنده مزایده شده‌اند و آیا چنین موضوعی صحت دارد یا نه، اظهار داشت: در این خصوص هدایتی و اطرافیان‌شان باید پاسخگو باشند و هنوز چیزی به صورت رسمی اعلام نشده است. شاید تعبیر خوبی نباشد اما چنین اعلام نظرهایی مانند اعلام نظر دانش‌آموزانی است که پس امتحان می‌گویند 20 شده‌ایم اما کسی که نمره نهایی را اعلام می‌کند، معلم است. در مزایده هم نظر نهایی را هیئت واگذاری اعلام خواهد کرد.

  سبحانی در پاسخ به این سؤال که آیا شرکت بهنام پیشروی کیش با توجه به عدم ارائه فیش سپرده سازمان خصوصی‌سازی می‌تواند برنده مزایده شود یا نه، گفت: بحثی که در این میان بود ادعای شرکت بهنام پیشروی کیش مبنی بر واریز مبلع از طریق حواله بوده است. این شرکت اعلام کرده سپرده سازمان خصوصی‌سازی را با حواله‌ای از استانبول به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز کرده که گویا این مبلغ دیر به حساب نشسته است. این موضوع و تمام مسائل مروبط به مزایده در یک بسته گزارشی به هیئت واگذاری ارائه خواهد شد تا در کنار اهلیت به آن پرداخته شود.

  وی یادآور شد: باید تأکید کنیم در مزایده حتماً کسی که بالاترین مبلغ را اعلام کرده برنده نخواهد شد، چون اینجا بحث اهلیت در میان است و تمام این مسائل باید مورد بررسی قرار بگیرد.

  «در جلسه هیئت واگذاری و تعیین اهلیت، بدهکار بودن صاحبان شرکت‌ها بررسی می‌شود یا طرف حساب خود شرکت‌ها خواهند بود؟» مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پاسخ به این سؤال به تسنیم گفت: شرکت‌ها پیشنهاد دهنده خرید این دو باشگاه بودند که این شرکت‌ها هیئت مؤسس دارند. مطمئناً وضعیت اعضای هیئت مؤسس هم مورد بررسی قرار می‌گیرد و شاید یکی از نفرات چک برگشتی داشته یا بدهکاری بانک باشد اما اینجا و در مزایده پرسپولیس با شرکت‌ها طرف حساب هستیم. ملاک اهلیت شرکت‌ها هستند و این شرکت است که باید خوش حساب باشد.

  سبحانی درباره وضعیت مزایده باشگاه استقلال گفت: تا آخر شب وضعیت باشگاه استقلال مشخص می‌شود که چه تصمیمی درباره مزایده این باشگاه گرفته می‌شود. شاید بازهم شرایط مزایده این باشگاه تغییر کند و شاید هم مزایده به همان شکل تکرار شود. اگر این موضوع را تصویب کنیم سریعاً اعلام خواهیم کرد تا آگهی مزایده به چاپ برسد.
  منبع: تسنیم
   

به اشتراک گذاشتن این صفحه