نکاتی که قبل از ازدواج باید به انها توجه نمود

شروع موضوع توسط نازی70 در ‏26/11/17 در انجمن ازدواج و زندگی مشترک

 1. نازی70

  نازی70 کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏26/11/17
  ارسال ها:
  1
  تشکر شده :
  0
  امتیاز:
  0
  پس انداز شما
  قبل از ازدواج اگر به نکاتی کاربردی که در ادامه بیان می شود توجه شود تا حد زیادی ازدواج و زندگی مشترک تداوم خواهد داشت . با تالار پلاس همراه باشید تا این نکات را مرور و بررسی کنیم :

  گوش کردن به حرف های شریک جدید در روزهای اولیه
  به تمام حرف هایی که شریک جدیدتان در روزهای اولیه به شما می گوید با دقت گوش کنید. همه‌ی چیزهایی که در آغاز به شما می‌گویند، احتمالا به شما کمک می‌کنند که پیش‌بینی کنید که رابطه‌تان به چه صورت شکل خواهد گرفت. از خودتان بپرسید که آیا در اولین ملاقاتتان چیزی بود که باعث نگرانیتان شده باشد؟! ما تمایل داریم که زود فراموش کنیم اما وقتی رابطه تمام شود آن لحظه ممکن است به یادمان بیاید.

  احساساتت وقتی در کنارش هستید چگونه است
  اگر احساس می‌کنید که رشد می‌کنید و نگرش مثبتی نسبت به آینده پیدا کرده‌اید و از کنارش بودن لذت می برید. او به شما امید میدهد و زندگیان از قبل بهتر شده است، نشانه‌ی خوبی است که این رابطه برای شما عالی است. اما اگر احساس ناامنیتی میکنید و یا در مدت زمانی که در کنارش سپری می کنید به هر دلیلی آرام و قرار ندارید و خوشحال نستید و یا و خلق و خوی نامساعد دارید بهتر است به جایی که دارید پیش می‌روید به دقت بنگرید. به یاد داشته باشید که آغاز رابطه باید آسان باشد.

  شناختن خود و خصوصیاتتان در روابط
  اهمیتی ندارد که با چه کسی هستید یا کشش‌تان چقدر جذاب است، شما هنوز همان آدمی هستید که در همه‌ی روابط گذشته‌تان بوده‌اید. عامل همه‌ی روابط ناسرانجامتان خودتان هستید. به کارهایی که قبلا انجام داده‌اید یا نداده‌اید فکر کنید.

  او را همانگونه که هست بپذیر
  ما باید در نظر داشته باشیم که مردم از چیزی که هستند تغییر نمی‌کنند. عشقی که نسبت به شما دارند باعث نمی‌شود تا فردی بشوند که شما دوست دارید. انسان ها قابل تغییر هستند ولی این دلیل محکمی بر این نیست که اگر شما اکنون از رفتار و یا چیزی در شریک جدیدتان میبیند که باعث ناراحتی تان میشود بعد از ازدواج و یا بخاطر علاقه او به شما باعث ترک آن شود. اگر هم اکنون چیزی را نمی‌توانید قبول کنید، همان چیز دلیل پایان یافتن رابطه‌تان خواهد بود.

  ظرفیت عشق بین خودتان را بسنجید
  آیا هردوی شما فاکتورهای لازم برای تعهد زناشویی (تک همسری، احترام، اعتماد و …) را دارید؟ آیا راجع به مواردی که باید در رابطه‌تان باهم حفظ کنید تجربه‌ای دارید؟ عشق این موارد را برایتان فراهم نمی‌کند. شما نیاز خواهید داشت که بدون عشق خودخواهانه وارد زندگی زناشویی شوید. در غیر این صورت این رابطه به سرانجام مطلوب نخواهد رسید و یا پر از ناامیدی و درگیری خواهد بود.

  خودتان را برای تغییر آماده کنید
  هنگامی که شما در رابطه‌ی تعهدآمیز قرار دارید، هر دو طرف بزرگترین فرصت را برای رشد شخصیشان دارند. این بدین معناست که زمانی که هر دوی شما نیاز به تغییر، سازش، همراهی، انعطاف و نفوذ دارید، از خودتان حمایت کنید، صادق باشید و اوضاع را کنترل کنید. اگر همه‌ی این‌ها را بدون فرارکردن و از دست دادن وفا و تعهد می‌توانید انجام دهید، پس نتیجه بسیار مهم‌تر از چالش‌ها خواهد شد.
   

به اشتراک گذاشتن این صفحه