مواد طبیعی مورد استفاده برای تصفیه آب

شروع موضوع توسط aquapro در ‏16/5/18 در انجمن معرفی وبلاگ و وب سایت

 1. aquapro

  aquapro Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏25/5/17
  ارسال ها:
  236
  تشکر شده :
  0
  امتیاز:
  0
  محل سکونت:
  تهران
  پس انداز شما
  مواد طبیعی مورد استفاده برای تصفیه آب
  آلاینده ها در آب آشامیدنی شما، مانند میکروارگانیسم ها یا فلزات محلول سمی باعث ایجاد خطر برای سلامتی شما و خانواده شما می شوند. در عین حال، آلاینده های غیر خطرناک می توانند طعم آب شما را بدتر کنند. چندین مواد طبیعی در سیستم های تصفیه آب مدرن به منظور حذف آلاینده های احتمالی وارد شده اند، بنابراین شما می توانید از آب سالم تر و خوشمزه لذت ببرید.
  کربن
  کربن فعال، که به عنوان زغال چوب نیز شناخته می شود، یک نوع کربن بسیار متخلخل است. این می تواند از انواع مختلفی از مواد طبیعی، از جمله چوب و چوب ذرت ساخته شده باشد. به گزارش شورای دفاع از منابع طبیعی، این کمک می کند تا آب را در یک *** آب توسط آلودگی ها پاک کند. این شورا همچنین یادآور می شود که بار مثبت کربن همچنین باعث جذب آلودگی به کربن می شود. این محبوب است زیرا می تواند فلزات سنگین معمولی مانند سرب، و همچنین مواد شیمیایی حل شده و برخی از انواع انگل ها را حذف کند.
  سرامیک
  طبق گفته موسسه فناوری ماساچوست، فیلترهای آب سرامیکی که از طبیعی طبیعی ساخته شده اند، به عنوان یک ماده *** متوسط اما کارآمد عمل می کنند. آب کثیف از طریق سرامیک تحت فشار قرار می گیرد و سرامیک ضایعات ناخالصی مانند آرسنیک و میکروب ها را از بین می برد. MIT می گوید فیلترهای سرامیکی به دلیل هزینه های ساخت و ساز ارزان خود در کشورهای در حال توسعه محبوب هستند.
  شن
  با توجه به دانشگاه ایالتی داکوتای شمالی، یک تخت شن و ماسه از گلوکونیت، گلسنگ سبز، در *** کردن ناخالصی های معدنی در آب بسیار موثر است. دانشگاه می گوید که آب کثیف از طریق شن و ماسه تحت فشار قرار می گیرد. شن و ماسه مواد معدنی نامحلول را جذب می کند و می تواند با شستشو آن دوباره استفاده شود. با این حال، شن و ماسه عمدتا مورد استفاده برای خلاص شدن از مواد معدنی مانند منگنز و آهن، که طعم آب و همچنین ایجاد لکه های معدنی.
  زمین دیاتومیت
  زمین دیاتومیت نوع فروپاشی یک نوع سنگ سیلیس است. طبق گزارش مرکز ملی آب آشامیدنی، هنگامی که لایه بندی شده است، بافت بسیار خوب آن به حذف ناخالصی های بزرگ مانند جلبک و همچنین ویروس های آب منتقل می شود. این باعث می شود که فیلترهای آب دیاتومیت زمین برای استفاده های تفریحی مانند استخرهای شنا محبوب شوند.
   

به اشتراک گذاشتن این صفحه