ضرورت و اهمیت محتوا در طراحی سایت

شروع موضوع توسط mohi72 در ‏7/10/17 در انجمن سیستم های مدیریت محتوای وبلاگ و وب سایت

 1. mohi72

  mohi72 کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏3/10/17
  ارسال ها:
  2
  تشکر شده :
  0
  امتیاز:
  0
  پس انداز شما
  اهميت و ضرورت کيفيت محتواي سايت در سئو، هنوز يک مؤلفه مهم است و براي موتورهاي جستجوگر از مهم ترين معيارهاي امتياز دهي به يک سايت است.

  محتواي با کيفيت در طراحي سايت چه اهميتي دارد؟
  يکي از مهم ترين عوامل کليدي در طراحي سايت براي ايجاد تعامل و برقراي ارتباط با بازديدکنندگان سايت و جذب آنها محتواي با کيفيت و مرتبط سايت است. همين ارتباط و جذب کاربران به خواندن مطالب سايت به انجام عمليات هاي مهم تري مانند انجام خريد و نوشتن نظرات و … ختم مي شود و کاربران را به سمت اهداف سايت مي کشاند. تعدادي از مؤلفه هايي که باعث مي شود شما استراتژي مناسبي را براي محتواي سايت خود ايجاد کنيد ليست خواهيم کرد.

  انجام مطالعات و تحقيقات در مورد متون مرتبط با زمينه کاري و کُليت سايت
  سعي کنيد وب سايت هايي که محتواي مرتبط با زمينه کاري شما را توليد و نشر مي دهند دنبال کنيد و با آنها ارتباط داشته باشيد. آخرين خبرها و مسايل روز مرتبط با زمينه کاري خود را دنبال کرده و به روز باشيد. مطالعه زياد باعث ايجاد سوالاتي در ذهن شما مي شود و ايده هاي نو را به ذهن شما متباتر مي سازد. باعث مي شود که شما ايده هاي خود را همواره گسترش داده و بهترين آنها را در سايت خود قرار دهيد که براي کاربران جذابيت دارد. تمام اين موارد کمک شاياني در طراحي سايت به شما خواهد کرد.

  جامعه هدف خود را شناسايي کنيد
  قطعاً شما در زندگي روزمره خود با افراد مختلفي در ارتباط هستيد و با همه ي آنها به يک صورت برخورد نمي کنيد. سخن گفتن شما با فردي کم سن و سال بسيار متفاوت از فردي کهن سال و يا شخصي دانشمند و نخبه است. در واقع هر شخصي در تلاش است که شيوه سخن گفتن خود را بر حسب شخصيت و ملاک هاي مختلفي که از فرد مقابل دارد تغيير و تطبيق دهد تا به بهترين شکل مفهوم را به طرف مقابل برساند. در نوشتن مطالب و ايجاد محتوا نيز به همين شکل است. يعني شما بايد سعي کنيد به گونه اي بنويسيد که تعداد بيشتري از مخاطبان خود را راضي کنيد و درک و تامل عميقي از خواسته هاي بازار و مخاطبان به دست بياوريد. طراحي سايت صرفاً شامل کد نويسي و مقوله گرافيک نمي شود بلکه ساير قسمت هاي سايت را نيز در بر مي گيرد. در نتيجه در طراحي سايت شما بايد بدانيد که مخاطبين علاقه مند به مطالعه چه مطالبي هستند و تلاش و وقت خود را بر روي توليد محتواي مفيد در مورد آن موضوع کنيد. ايجاد محتوايي سنگين و پيچيده کمک چنداني به شما نمي کند و براي نتيجه گيري مطلوب ساده و روان و به دور از اضافه گويي و غير مرتبط گويي بنويسيد و خواسته هاي بازار هدف خود را کاملاً در نظر بگيريد و اهميت آن را براي خود متصور شويد.

  ارائه محتوا براي تعامل و تشويق کاربر به اقدام در سايت
  در طراحي سايت اگر محتواي شما جذاب و مفيد باشد، اما نتيجه اي که احتمال مي داديد را براي شما به دنبال نداشته باشد اين احتمال وجود دارد که محتواي سايت شما بازديدکنندگان سايت را تشويق به انجام عمل نمي کند و آن ها را براي اقدام تحريک نمي کند. در نتيجه بايد در نوشتن محتوا سعي کنيد مخاطبان را براي اقدام مورد نظر شما(خريد- نظر دادن و …) تشويق و تحريک کنيد که با سايت در تعامل باشند. اين اهداف ممکن است موارد متعدد و گاهاً متفاوتي را شامل شود.از جمله اين اهداف: ثبت نام در قسمت هاي مختلف سايت، خريداري محصول، شرکت در جشنواره ها يا فستيوال هاي شما و يا دنبال کردن صفحات اجتماعي نظير توئيتر و فيس بوک. سعي کنيد از جملات مجهول استفاده نکنيد. اگر مي خواهيد در طراحي سايت خود محتواي آنلاين بنويسيد، با دقت و واضح اين کار را انجام دهيد. محتواي سايت را مختصر و مفيد ايجاد کنيد تا از طريق کمترين کلمات، بيشترين پيغام و اطلاعات را منتقل کنيد. کاربران متن هاي کوتاه تر را راحت تر خوانده و در صورت استفاده از جملات مناسب و مفيد، بهترين تاثير را بر آنها مي گذارد.  کلام دربرگيرنده واژه هاست
  کلام دربرگيرنده واژه هاست، اولين گام براي برقراري ارتباط است و اين موضوع در ارتباطات فضاي مجازي نيز صادق است. زيباترين فضاهاي اينترنتي هم بدون کلام خالي از ارزش است. اين کلام در دنياي مجازي ، محتوا گفته ميشود. با توجه به نقش محتوا براي هر وب سايت و کم رنگ بودن اين قضيه در کشور شرکت هايي مي باشند که از کارشناسان توليد محتوا مجموعه اي را تشکيل داده اند تا متمرکز بر محتواي سايتها سبب ارتقاي جايگاه سايتها در بين کاربران و موتورهاي جستجو شود، در واقع اين کاربران هستند که با بازديد از يک سايت و استقبال از محتواي آن، سايت را به برترينها در نتيجه موتورهاي جستجو مي رسانند در نتيجه هدف ما از بهينه سازي هر سايت براي موتورهاي جستجو که سئو گفته مي شود بهينه سازي محتواي هر سايت است که اين بهينه سازي محتوا علمي است که نياز به آموزش دارد و شايد در نظر اول از ديد بسياري از کاربران اينترنت ساده به نظر بيايد اما پس از آموزشهايي که ما از امروز در زمينه بهينه سازي محتوا خواهيم داد، متوجه بسياري از نکات خواهيد شد که قبلا به آن توجه نمي کرديد و در واقع علت عدم پيشرفت سايتتان در نتيجه موتورهاي جستجو را نمي دانستيد زيرا تمام اين فوت و فن ها و نکات بهينه سازي براي موتورهاي جستجو حائز اهميت است. در واقع با فراگيري اين علم مي توانيد يک وبسايت حرفه اي داشته باشيد و در عصر ارتباطات رقابت کنيد و تواناييهاي خود را عرضه کنيد.  آشنايي با قانونها و الگوريتمهاي موتورهاي جستجو اولين قدم است
  در تامين محتواي سايت آشنايي با قانونها و الگوريتمهاي موتورهاي جستجو اولين قدم است، زيرا اگر خلاف جهت جريان آب شنا کنيد هيچگاه به مقصد نخواهيد رسيد. پس کاملا هوشيار عمل کنيد. درباره توليد محتوا خوب است بدانيد که موتورهاي جستجو از جمله گوگل اصلا ارزشي براي محتواي کپي شده و بي کيفيت قائل نيست و شما با چنين محتوايي علاوه بر اينکه نمره مثبتي نمي گيريد، منفي نيز خواهيد گرفت. نکته اينجاست که خيلي از دارندگان سايت نويسندگان خوبي نيستند و هميشه در توليد محتواي منحصر به فرد دچار مشکل مي شوند، در اولين گام ما در گويا آي تي به شما آموزش خواهيم داد که چطور مطلب دست اول توليد کنيد تا در آموزشهاي بعدي روي مطلب توليدي شما براي سئو قوانيني اعمال کنيم.
   

به اشتراک گذاشتن این صفحه