شیوه صحیح رفتار با سگ های خانگی

شروع موضوع توسط razieh458 در ‏16/7/18 در انجمن خاطرات

 1. razieh458

  razieh458 کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏9/3/17
  ارسال ها:
  41
  تشکر شده :
  0
  امتیاز:
  0
  پس انداز شما
  در این بخش از وب سایت پاتوق قصد داریم تا در مورد نحوه درست رفتار با سگ های خانگی را برای شما دوستان و همراهان همیشگی بیان کنیم.رفتارهایی که می تواند ایجاد کننده محیط آرام برای شما و حیوانات خانگی شما باشد. نگهداری از این موجودات نیازمند شرایط مناسبی می باشد و از طرف دیگر شناخت خلق و خوی رفتاری آن ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

  یکی از بزرگترین معضلات دارندگان سگ در منزل، راهکارهایی برای پارس نکردن سگ ها در زمان تنها ماندن در خانه و پارس های مکرر و ایجاد مشکل بر دیگران می باشد. برای جلوگیری از این اتفاق حتماً در دوران تولگی این تمرین باید انجام شود و تربیت سگ به شکلی صحیح صورت گیرد.

  سگ خود را در یک اتاق تنها بگذارید. اگر به این کار عادت نداشته باشد شروع به صدا کردن می نماید. کاملاً به او بی محلی کنید و اجازه دهید تا می تواند پارس کند. اینقدر صبوری کنید تا سگ شما کاملا خسته شده و ساکت شود ۳۰ ثانیه پس از ساکت شدن سگ به نزد او بروید و با لحن مهربانانه او را نوازش کنید و به او تشویقی دهید. بعد از دقایقی مجدداً او را ترک نمایید. به احتمال خیلی زیاد سگ شما مجدداً شروع به پارس کردن می نماید باز هم صبر کنید تا مجدداً ساکت شود. اینبار یک دقیقه پس از ساکت شدن سگتان مجدداً به نزد او بروید و او را با لحن مهربانانه تشویقی تائید نمایید.

  [​IMG]

  این کار را بارها تکرار کنید و هر بار فاصله زمانی ساکت شدن سگ و رفتن به نزدش جهت تائید را افزایش دهید (هربار یک دقیقه اضافه کنید)
  سگ شما به سرعت بین این کارها رابطه برقرار می نماید که هربار که پارس می کنم هیچ کس اهمیتی به من نمی دهد ولی زمان هایی که ساکت هستم صاحبم به نزد من آمده و مرا تشویق می نماید. اگر سگ شما هنگام پارس کردن موفق به جلب نظر شما شود باعث می شود که ناخواسته او را تائید نمایید و پارس کردن می شود راهی برای ارتباط برقرار کردن.

  برای شما یک مثال انسانی می زنم: فرض کنید بچه ۳ ساله ای هر بار برای به دست آوردن اسباب بازی مورد علاقه خود شروع به گریه کند و پدر یا مادر برای جلوگیری از گریه کودک خود اسباب بازی را در اختیار او قرار دهند. نتیجه این کار ایجاد قانونی ناخواسته برای کودک می شود که هرچه می خواهم براحتی با گریه به دست می آورم. این قانون برای سگ های ما هم بوجود می آید که هربار که پارس می کنم میتوانم صاحب خود را ببینم.نکته بعدی این است که غذای سگ خود را نیز تهیه کنید.

  [​IMG]

  نکات مهم: توصیه می شود زمانی که سگ خود را عادت به تنهایی داده اید جهت جلوگیری از پارس های احتمالی لباسی که بوی بدن شما را می دهد در اختیار سگتان بگذارید که همیشه سگتان بوی شما را احساس کند. این کار از لحاظ علمی امری اثبات شده می باشد. نکته بسیار مهم تر این هست همیشه قبل از ترک منزل از تخلیه کامل انرژی سگتان مطمئن باشید زیرا بیشترین علت پارس های آزار دهنده عدم تخلیه انرژی مناسب سگ ها می باشد. اگر سگ شما کاملاً تخلیه انرژی شده باشد در نبود شما بهترین زمان را برای استراحت پیدا می کند.این ها تمام مواردی است که در زمان تعلیم سگ خود باید آن ها را مورد توجه قرار می دادید.

  منبع: Home - پتچی
   

به اشتراک گذاشتن این صفحه