*** بطری آب در مقابل تصفیه آب: تفاوت چیست؟

شروع موضوع توسط aquapro در ‏12/9/18 در انجمن معرفی وبلاگ و وب سایت

 1. aquapro

  aquapro Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏25/5/17
  ارسال ها:
  221
  تشکر شده :
  0
  امتیاز:
  0
  محل سکونت:
  تهران
  پس انداز شما
  *** بطری آب در مقابل تصفیه آب: تفاوت چیست؟
  نوشته شده توسط: AQUAPROFILTERانتشار یافته در: تصفیه آبتاریخ ایجاد: 2018-08-26تعداد بازدید: 35
  تفاوت بین یک *** آب پشتی و تصفیه آب چیست؟به عبارت ساده، تفاوت اصلی در سطح حمایت از آنها ارائه می شود. به طور کلی، یک *** آب برای حذف پروتئوا و باکتری ها در آب طراحی شده است، اما نه ویروس ها. یک تصفیه کننده آب برای مبارزه با هر سه کلاس میکروب ها، از جمله ویروس ها طراحی شده است.

  [​IMG]

  چرا دو گزینه دستگاه درمان؟ دلیل این است که ویروسها برای *** کردن برای گرفتن خیلی کوچک هستند.ویروسها از طریق پروتئوزا یا باکتریهای کوچکتر از تکنولوژیهای مورد استفاده در فیلترهای Backpacking استفاده می کنند. به طور سنتی، اشعه ماوراء بنفش، درمان های شیمیایی یا جوش لازم بود تا با غیرفعال کردن DNA خود و یا کشتن آنها، ویروس ها را غیرفعال کنند. امروزه، با این حال، پیشرفت های جدید در پاک کننده های مکانیکی پمپ ، گزینه ای مناسب برای جبران سریع و راحت ویروس ها را فراهم می کند.  [​IMG]

  هنگامی که باید از یک *** استفاده کنم؟

  اگر در کشورهای کمربند ایالات متحده و کانادا مسافرت کنید، یک *** آب یا دقیقتر "میکروفیلتر" محافظت کافی در نظر گرفته می شود. در این مناظر بی نظیر، جایی که ترافیک انسان نسبتا کم است، پروتوپسها (مانندکریپتوسپوریدیوم و جیاردیا ) و باکتریها (مانند E.coli و سالمونلا) تهدید اصلی هستند. هر ویروس آبرسانی که برای انسان مضر است، عمدتا از طریق زباله های انسان منتقل می شود. بنابراین، در جایی که انسانهای کمتری وجود دارند، خطر ابتلا به ویروس ها را پایین می آورد.

  مهم است که اطمینان حاصل شود که میکروفیلتر شما برای رسیدن به کیفیت آب های پشت کوهستان ساخته شده است. برخی از فیلترها در بازار طراحی شده اند تا فقط سلیقه های ناخوشایند را از آب شیرین حذف کنند.میکروفیلترهای عقبگردی سطح آلاینده ها را تا 0.2 میکرون تخلیه می کنند و باید استانداردهای گواهینامه EPA ایالات متحده و پروتکل تست تصفیه های میکروبیولوژیک (برای حذف باکتری ها و پروتوزای) و یا پروتکل NSF P231 را رعایت کنند. درباره استانداردهای تست در اینجا بیشتر بدانید .

  چه زمانی باید از یک تصفیه کننده استفاده کنم؟

  اگر به کشورهای کمتر توسعه یافته سفر می کنید، جایی که زیرساخت های آب و فاضلاب ضعیف است و یا مردم بهداشت خوبی در نزدیکی منابع آب ندارند، تصفیه آب گزینه ای امن تر است. ویروس های رایج برای آگاه شدن از جمله نوروویروس و هپاتیت A هستند. برای مقابله با این، یک میکروفیلتر به همراه یک عامل پاک کننده مانندقرص های شیمیایی نیز یک گزینه قوی است.

  مهم است که به یاد داشته باشید که در حالی که درمان های شیمیایی، نور UV و جوش میکروارگانیسم ها را غیرفعال می کند، آنها آب ذرات را از بین نمی برند. بخار در آب می تواند اثربخشی نور UV و به میزان کم مواد شیمیایی را مختل کند . این جایی است که تصفیه کننده های پمپ مکانیکی یک مزیت بزرگ را ارائه می دهند.

  تصفیه کننده مکانیکی پمپ باید از نظر جرمی آلاینده ها را تا 0.02 میکرون تخلیه کند و تمام تصفیه کننده ها باید همان استانداردهای آزمون را که برای هر سه کلاس میکروب ها ذکر شده است، مطابقت دهند.

  سه سناریوی استفاده را در نظر بگیرید:

  پشت بام ها در پارک ملی آبشارهای شمالی واشنگتن:

  شما در طول تابستان از مسیرهای پیاده روی مسیرهای پیاده روی پایینی و دریاچه ها جمع آوری می کنید. هر گونه خطری در بیماری آب بدن از انسان و حیوانات می آید، اما معمولا در غلظت نور است. در اینجا، باکتریها و پروتوپسها تهدید اصلی هستند؛ احتمال برخورد با ویروس بسیار پایین است. آب نیز ممکن است حاوی ذرات مانند خاک یا رسوب باشد که باید از بین برود.

  انتخاب درمان: یک میکروفیلتر - با یک یادداشت احتیاطی از ZAC Gleason، مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی در محل آزمایشگاه MSR: "فقط احتیاط این است که با افزایش تحصیلات کمتر و کمتر، و یا توجه به دیگران، ویروس ها تبدیل شدن به یک مسئله بیشتر. دریاچه هایی که در آن مردم شنا می کنند در حال حاضر موجب شیوع بیشتر نواوریورها می شود. "

  کمپینگ در تعطیلات آخر هفته در بسیار محبوب دریاچه دشت:

  شما از دریاچه جمع آوری می کنید، ساحل هایی که با مسافران بسته شده اند. غلظت بالاتری از انسان ها منجر به افزایش خطر ابتلا به ویروس ها می شود. آب همچنین حاوی ذرات است که می خواهید حذف شود.

  انتخاب درمان: تصفیه کننده پمپ مکانیکی، یا میکروفیلتر به علاوه عامل تصفیه

  هتل پیش از پیاده روی در کوههای کوردیلر بلانکا، در پرو، Huaraz، پرو.

  در هتل شما از شیر آب جمع آوری خواهید کرد. پاتوژن های احتمالی از انسان و حیوانات می آیند که به وسیله یک سیستم تصفیه آب مشکوک به سوکت شما منتقل می شوند. در اینجا، باکتری ها، پروتوپس ها و ویروس ها همه نگران هستند. با این حال، آب به طور کامل روشن است، بدون ذرات.


  دستگاه تصفیه آب | بهترین دستگاه تصفیه آب | دستگاه تصفیه آب رومیزی | دستگاه تصفیه آب 7مرحله
  برچسب ها: بطری تصفیه آب بطری تصفیه آب *** تصفیه آب همراه *** تصفیه آب همراه
  مشابه در مجموعه
  مطالب مرتبط توسط برچسب ها
   

به اشتراک گذاشتن این صفحه